ZCDN

Bookartyzm, czyli wakacyjne warsztaty rękodzieła w bibliotece

W ramach akcji „Wakacje z ZCDN-em” w Bibliotece Pedagogicznej im. Heleny Radlińskiej odbyły się warsztaty dla nauczycielek i nauczycieli z metody artystycznego przerabiania książek, znanej jako bookfolding.

Zajęcia przygotowała i poprowadziła kierowniczka naszej biblioteki – Regina Czekała-Kil. Uczestniczki i uczestnicy mieli okazję zapoznać się z podstawami bookfoldingu, który polega na zaginaniu kart książek w taki sposób, aby powstały z nich papierowe rzeźby. Tworzenie takiego rękodzieła to nie tylko świetna zabawa, ale również forma arteterapii, która pozwala zadbać o dobrostan psychiczny.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i miłą atmosferę podczas warsztatów. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia oraz zapraszamy ponownie do naszej biblioteki!

Podobne wpisy:
Książka dobra na wszystko! Spotkanie autorskie

Czy młodzież chętnie się włącza w działania społeczne? Jak angażować młodych do pracy na rzecz innych? Czy partycypacja jest wdrażana w szkole? Na te i inne pytania odpowie dr Małgorzata Mikut z Instytutu Pedagogiki Uniwersytetu Szczecińskiego – autorka książki „(Za)angażowanie młodzieży. Ku pedagogice i edukacji zaangażowanej społecznie” – podczas spotkania, które odbędzie się 21 listopada, w godzinach 16.00–17.30, w Bibliotece Pedagogicznej im. Heleny Radlińskiej.

Zachodniopomorski BiblioLAB 2024. Oblicza inteligencji – odkryj je w bibliotece

Już wkrótce po raz kolejny spotkamy się z osobami pracującymi we wszystkich typach bibliotek: publicznych, szkolnych, naukowych, pedagogicznych, specjalistycznych i innych w ramach zachodniopomorskiego BiblioLABu. Tym razem zastanowimy się nad różnymi obliczami inteligencji – sztucznej, emocjonalnej czy społecznej. Jak co roku zaproponujemy również udział w giełdzie dobrych praktyk oraz warsztatach. Wydarzeniu towarzyszyć będzie gra integracyjna oraz wystawa rękodzieła.

Noc Bibliotek – Moc bibliotek

Hasło tegorocznej edycji ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek brzmi „Moc bibliotek”. Idea wydarzenia opiera się na podkreśleniu roli bibliotek jako przestrzeni otwartych, nowoczesnych i inspirujących swoimi zasobami. Jedną z mocy Biblioteki Pedagogicznej im. Heleny Radlińskiej jest fizyczna i elektroniczna dostępność unikalnych zbiorów archiwalnych o wyjątkowej wartości historycznej i kolekcjonerskiej. Zgromadzone tu zasoby dotyczą różnych dziedzin, przede wszystkim jednak pedagogiki, głównego obszaru swojej działalności. Kontakt z podręcznikami dla nauczycielek i nauczycieli używanymi w czasach Sienkiewicza i Orzeszkowej może być niemałym przeżyciem dla współczesnych pedagożek i pedagogów.