ZCDN

Wsparcie w kryzysie psychicznym dzieci i młodzieży

konferencja wsparcie w kryzysie psychicznym baner
Zapraszamy Państwa na konferencję współorganizowaną z Instytutem Pedagogiki US „Wsparcie w kryzysie psychicznym dzieci i młodzieży”, która odbędzie się 9 maja (czwartek) o godz. 15.00 w siedzibie ZCDN-u.

Z roku na rok rośnie liczba prób samobójczych podejmowanych przez młodych ludzi. W 2021 roku 1496 dzieci i nastolatków poniżej 18. roku życia podjęło próbę samobójczą, aż 127 z tych prób zakończyło się tragicznie. W 2023 roku było to już 2139 prób samobójczych wśród dzieci i młodzieży, z czego 146 zakończyło się zgonem. Trzeba działać!

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pedagogów wobec trudności, z jakimi muszą mierzyć się w pracy z młodymi ludźmi w kryzysie psychicznym, proponujemy przestrzeń do wspólnej dyskusji i wysłuchania ekspertów w tej dziedzinie.

Poniżej przedstawiamy program konferencji:

15.00–15.15 Otwarcie konferencji.

15.15–16.00 Wystąpienie Małgorzaty Gołoty „Najgorsza jest samotność. Wnioski z pracy reporterki”. Prelegentka jest autorką książki „Żyletkę zawsze noszę przy sobie”.

16.00–16.45 Wystąpienie Wojciecha Spychały, dotyczące sytuacji kryzysowych doświadczanych przez chłopców.

16.45–17.00 Przerwa.

17.00–17.30 Wystąpienie prof. Beaty Bugajskiej na temat projektu dotyczącego wsparcia psychologicznego miasta Szczecina – „Miejski program wsparcia dzieci, młodzieży i nauczycieli – diagnoza, cele, realizacja.”

17.30–18.00 Wystąpienie dr Edyty Sielickiej dotyczące raportu z badania „Młode Głowy” fundacji UNAWEZA „O co chcielibyśmy zapytać młodych ludzi, ale boimy się odpowiedzi? – stan badań nad dobrostanem dzieci i młodzieży”.

18.00–18.30 Debata studentek z kół naukowych „Pasja” oraz „Young Power” z Instytutu Pedagogiki US.

 Serdecznie zapraszamy!

Osoby zainteresowane udziałem w konferencji prosimy o zarejestrowanie się za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń – numer formy doskonalenia:

ZCDN – II/18 Wsparcie w kryzysie psychicznym dzieci i młodzieży

 

Podobne wpisy:
Coś więcej niż smutek… Konferencja dotycząca zdrowia psychicznego

Serdecznie zapraszamy zainteresowanych nauczycieli na konferencję organizowaną przez ZCDN oraz Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego. Wydarzenie, które odbędzie się już w najbliższy wtorek (2 kwietnia 2025), będzie miało wyjątkowy charakter, bowiem udział w nim wezmą nie tylko nauczyciele, ale również uczniowie.

Kwiecień – Miesiącem Świadomości Autyzmu   

W kwietniu, który jest Miesiącem Świadomości Autyzmu, przygotowaliśmy dla Państwa szereg wydarzeń, podczas których porozmawiamy o wspieraniu uczniów w spektrum, radzeniu sobie z trudnymi zrachowaniami, dokumentacji i edukacji włączającej, metodach pracy z uczniem ze spektrum autyzmu. Nasze działania mają na celu propagowanie wiedzy na ten temat oraz udzielenie realnej pomocy dyrektorom i nauczycielom w pracy z dziećmi w spektrum autyzmu.

However. Klub dyskusyjny w języku angielskim 

However to organizowany przez Bibliotekę Pedagogiczną im. Heleny Radlińskiej klub dyskusyjny w języku angielskim z udziałem obcokrajowców mieszkających w Szczecinie. Spotkania klubu są okazją do rozwijania kompetencji komunikacyjnych w języku obcym oraz pełnią rolę integrującą przedstawicieli różnych kultur i promują edukację międzykulturową w szkołach.