ZCDN

Zachowania autodestrukcyjne i suicydalne wśród dzieci i młodzieży. Profilaktyka i przeciwdziałanie

Wychodząc naprzeciw bardzo ważnemu i aktualnemu problemowi, zapraszamy do udziału w konferencji interdyscyplinarnej poświęconej autoagresji oraz samobójstwom wśród dzieci i młodzieży, która odbędzie się 26 kwietnia 2023 w trybie zdalnym. Konferencja adresowana jest do nauczycielek i nauczycieli różnych przedmiotów. Jej tematyka wydaje się szczególnie aktualna w kontekście najnowszego raportu: Młode Głowy. Otwarcie o zdrowiu psychicznym. Raport z badania dotyczącego zdrowia psychicznego, poczucia własnej wartości i sprawczości wśród młodych ludzi (RAPORT)

Program konferencji „Zachowania autodestrukcyjne i suicydalne wśród dzieci i młodzieży. Profilaktyka i przeciwdziałanie”

14.00–14.10 – Otwarcie konferencji

14.10–14.45 – Po drugiej stronie lustra, czyli o wielkiej mocy motywacji w walce z problemem braku akceptacji siebie wśród młodzieżyMarta Siwak, dyrektorka Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Stargardzie

14.45–15.30 – Zachowania autodestrukcyjne i suicydalne wśród dzieci i młodzieżyMichalina Tobiaszewska, psychoterapeutka

15.30–16.15 – Samobójstwa wśród dzieci i młodzieżyDaria Suchecka, psycholog

Zakres tematyczny: Zachowania autodestrukcyjne oraz samobójstwa wśród dzieci i młodzieży. Przeciwdziałanie autoagresji w szkole. Sposoby na zwiększenie autoakceptacji u młodzieży. Wczesne rozpoznawanie symptomów zachowań autodestrukcyjnych.

Forma bezpłatna

Rejestracja na konferencję odbywa się za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń – numer formy doskonalenia: II/14.

Podobne wpisy:
Nordic walking – sport na całe życie

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych nauczycieli do udziału w warsztatach stacjonarnych „Nordic walking – sport na całe życie”, które odbędą się 28 kwietnia, w godzinach 16.00–18.15, w IV Liceum Ogólnokształcącym im. B. Prusa w Szczecinie.

Kwiecień – Miesiącem Świadomości Autyzmu   

W kwietniu, który jest Miesiącem Świadomości Autyzmu, przygotowaliśmy dla Państwa szereg wydarzeń, podczas których porozmawiamy o wspieraniu uczniów w spektrum, radzeniu sobie z trudnymi zrachowaniami, dokumentacji i edukacji włączającej, metodach pracy z uczniem ze spektrum autyzmu. Nasze działania mają na celu propagowanie wiedzy na ten temat oraz udzielenie realnej pomocy dyrektorom i nauczycielom w pracy z dziećmi w spektrum autyzmu.

Akcja Żonkile. Blog na Zmianę (odcinek XXIII)

19 kwietnia obchodziliśmy 82 rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Jest to dobra okazja nie tylko do wspomnienia wydarzenia historycznego, ale także do głębszej refleksji nad relacjami międzyludzkimi, podejmowanymi wyborami, rolą pamięci. Organizatorem akcji społeczno-edukacyjnej, do której corocznie zapraszane są szkoły, biblioteki i ośrodki kultury, jest Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. W tym roku tematem obchodów są różne przejawy odwagi.