ZCDN

Zapraszamy na konferencję „Matematyka – dodaj do ulubionych”

matematyka doda do ulubionych

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z bogatym programem konferencji „Matematyka – dodaj do ulubionych”, która odbędzie się w sobotę 16 marca, w godz. 10.30–16.00, w trybie zdalnym.

16 marca odbędzie się kolejna cykliczna konferencja dla nauczycieli matematyki „Matematyka – dodaj do ulubionych”. Jej formuła została nieco zmieniona w porównaniu do lat ubiegłych, aby każdy z uczestników mógł wziąć udział we wszystkich przygotowanych warsztatach. Wynika to z tematyki poszczególnych zajęć, które wydają się ważne dla każdego nauczyciela matematyki.

Program konferencji:
10.30–11.00 – Rozpoczęcie konferencji – sprawy organizacyjne i techniczne
11.00–11.15 – Otwarcie konferencji – Urszula Pańka, dyrektorka ZCDN-u
11.15–11.30 – Klub Młodego Odkrywcy – dr Zuzanna Michalska
11.30–12.30 – Eksperymenty na lekcjach matematyki – dr Anna Rybak
12.35–13.25 – Lekcje powtórzeniowe – dlaczego są takie ważne? – Joanna Świercz
13.25–13.35 – Przerwa
13.35–14.25 – Egzamin z matematyki z Minecraftem – Barbara Dubiecka-Kruk
14.30–15.20 – Wykorzystanie sztucznej inteligencji (SI) w edukacji – Wojciech Wątor
15.20–15.35 – Podsumowanie konferencji – Anna Bazyluk
15.35–16.00 – Rozmowy w kuluarach

Osoby zainteresowane udziałem w konferencji prosimy o zarejestrowanie się za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń – numer formy doskonalenia: II/4.

Podobne wpisy:
Zapraszamy do nadsyłania zgłoszeń kandydatów do tytułu „Ambasadora ZCDN-u”

Zapraszamy mieszkańców województwa zachodniopomorskiego, instytucje publiczne, organizacje pożytku publicznego oraz związki i stowarzyszenia twórcze i zawodowe do nadsyłania zgłoszeń kandydatów do tytułu „Ambasadora ZCDN-u”.

Szczecin opis(yw)any. Miasto w kronikach, wspomnieniach, literaturze

W przeddzień obchodów 80. rocznicy przyłączenia Ziem Zachodnich i Północnych do Polski ukazała się publikacja ZCDN-u „Szczecin opis(yw)any. Miasto w kronikach, wspomnieniach, literaturze” pod redakcją Katarzyny Rembackiej. Na książkę składa się jedenaście artykułów, z których każdy prezentuje miasto jako przestrzeń życia, działania i refleksji osób w nim mieszkających w różnych epokach historycznych. Tom został przygotowany przez grono osób związanych z różnymi ośrodkami kulturalnymi i naukowymi Szczecina, w tym z Zachodniopomorskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Zachęcamy do lektury!

Nasłuch pedagogiczny: O poczuciu (nie)pełnosprawności u dzieci z implantami ślimakowymi

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z dr Kaliną Kukiełko, która dzieli się wynikami badań pilotażowych, prowadzonych wspólnie ze Światowym Centrum Słuchu nad wpływem czynników społecznych na korzyści komunikacyjne po wszczepieniu implantu ślimakowego u dzieci i młodzieży z wrodzoną głuchotą. Ten odcinek „Nasłuchu pedagogicznego” polecamy szczególnie dyrektorom, nauczycielom i pracownikom poradni psychologiczno-pedagogicznych, którzy pracują z dziećmi z orzeczeniami o niepełnosprawności.