ZCDN

Zapraszamy na konferencje sierpniowe

konferencje sierpniowe baner

Jak co roku zapraszamy Państwa do udziału w sierpniowych konferencjach metodycznych. Tegoroczne spotkania odbędą się pod hasłem „Sztuczna inteligencja (AI) w szkolnej codzienności”.

Podczas konferencji zostaną omówione podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa, zmiany w prawie oświatowym oraz propozycje szkoleniowe i edukacyjne. Ponadto zostaną zaprezentowane wnioski i rekomendacje do planowania pracy nauczyciela w nowym roku szkolnym.

Terminy i sposób realizacji spotkań dla nauczycieli poszczególnych przedmiotów i typów szkół zostały zamieszczone na załączonym plakacie.

Harmonogram sierpniowych konferencji metodycznych
poprzedzających rok szkolny 2024/2025

Osoby zainteresowane udziałem w danej konferencji proszone są o zarejestrowanie się za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń.

Programy konferencji dla nauczycieli poszczególnych przedmiotów:

Przedmioty przyrodnicze (biologia, chemia, geografia, przyroda)

Przedmioty artystyczne, świetlica

Języki obce

Wychowanie przedszkolne

Doradztwo zawodowe

Matematyka, fizyka

Edukacja wczesnoszkolna

Język polski (szkoła podstawowa)

Język polski (szkoły ponadpodstawowe)

Informatyka

Biblioteka szkolna

Edukacja dla bezpieczeństwa, wychowanie fizyczne

Historia, wiedza o społeczeństwie, edukacja obywatelska

Liderzy WDN-u

Technika

Pedagodzy, pedagodzy specjalni, nauczyciele pracujący z uczniem z niepełnosprawnością

Podobne wpisy:
Zagubione, przywrócone? Herstorie w  teorii i praktyce szkolnej. Sieć współpracy i samokształcenia

Zdaniem Michelle Perrot, francuskiej historyczki i autorki „Mojej historii kobiet”, „w teatrze pamięci kobiety są jedynie delikatnym cieniem”. Badaczka konstatowała, że „większa połowa” ludzkości została „wypchnięta” z jej dziejów i okazała się „niegodna historii”. Czy w 2025 roku polskie uczennice i uczniowie nadal uczą się z podręczników, w których wątki herstoryczne są jedynie marginesem głównych treści? Jak do tej kwestii odnoszą się nauczycielki i nauczyciele? A może warto odnaleźć/przywołać sylwetki kobiet z regionu i zakotwiczyć je w dziejach, wskazując równocześnie korelację języka polskiego z historią?

Witajcie wyzwania 2025 roku! Blog na Zmianę (Odcinek XVIII)

Bardzo często publiczne dyskusje na różne tematy polityczne, społeczne, a nawet gospodarcze kończą się stwierdzeniem w takim lub zbliżonym brzmieniu: „No tak, ale zacząć trzeba od edukacji. Bez niej nie będzie tak, jak nam się marzy”. Frekwencja wyborcza – edukacja. Poziom kultury – edukacja. Wzrost wrażliwości społecznej – edukacja. Większa przedsiębiorczość Polaków – edukacja. Brzmi znajomo?

„Komunikacja na miarę…”, czyli Ferie z ZCDN-em 2025

Ferie z ZCDN-em czas zacząć! W tym roku będzie nam przyświecało hasło: „Komunikacja na miarę…”, które szeroko rozumiane zachęca do stosowania dobrych praktyk w szkołach, placówkach, w relacjach międzyludzkich.