ZCDN

Zapraszamy na konferencje sierpniowe

konferencje sierpniowe baner

Jak co roku zapraszamy Państwa do udziału w sierpniowych konferencjach metodycznych. Tegoroczne spotkania odbędą się pod hasłem „Sztuczna inteligencja (AI) w szkolnej codzienności”.

Podczas konferencji zostaną omówione podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa, zmiany w prawie oświatowym oraz propozycje szkoleniowe i edukacyjne. Ponadto zostaną zaprezentowane wnioski i rekomendacje do planowania pracy nauczyciela w nowym roku szkolnym.

Terminy i sposób realizacji spotkań dla nauczycieli poszczególnych przedmiotów i typów szkół zostały zamieszczone na załączonym plakacie.

Harmonogram sierpniowych konferencji metodycznych
poprzedzających rok szkolny 2024/2025

Osoby zainteresowane udziałem w danej konferencji proszone są o zarejestrowanie się za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń.

Programy konferencji dla nauczycieli poszczególnych przedmiotów:

Przedmioty przyrodnicze (biologia, chemia, geografia, przyroda)

Przedmioty artystyczne, świetlica

Języki obce

Wychowanie przedszkolne

Doradztwo zawodowe

Matematyka, fizyka

Edukacja wczesnoszkolna

Język polski (szkoła podstawowa)

Język polski (szkoły ponadpodstawowe)

Informatyka

Biblioteka szkolna

Edukacja dla bezpieczeństwa, wychowanie fizyczne

Historia, wiedza o społeczeństwie, edukacja obywatelska

Liderzy WDN-u

Technika

Pedagodzy, pedagodzy specjalni, nauczyciele pracujący z uczniem z niepełnosprawnością

Podobne wpisy:
Rola dyrektora w nadzorze pedagogicznym w roku szkolnym 2024/2025

Serdecznie zapraszamy dyrektorów oraz wicedyrektorów szkół i placówek oświatowych na pierwsze spotkanie w ramach cyklu „Prawo oświatowe w praktyce”, poświęcone roli dyrektora w nadzorze pedagogicznym. Seminarium, które poprowadzą Anna Godzińska – wicedyrektorka ds. pedagogicznych (ZCDN) oraz Mariusz Dubojski – dyrektor Wydziału Kształcenia Ogólnego i Specjalnego Kuratorium Oświaty, odbędzie się 19 listopada, w godzinach 10.00–12.15, w siedzibie ZCDN-u.

Nauczyciele o sobie samych. Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy?

Jak będzie wyglądać edukacja za 10–15 lat? Jaka będzie rola nauczyciela? Czy zajęcia będą się odbywać zdalnie? Miedzy innymi nad tymi pytaniami zastanowią się uczestnicy i uczestniczki seminarium, które odbędzie się 7 listopada, w godzinach 15.00–16.30, w siedzibie ZCDN-u. Pretekstem do rozmowy o przyszłości zawodu nauczycielskiego będzie raport Fundacji Teach for Poland „Nauczyciel_ka 2020”.

Książka dobra na wszystko! Spotkanie autorskie

Czy młodzież chętnie się włącza w działania społeczne? Jak angażować młodych do pracy na rzecz innych? Czy partycypacja jest wdrażana w szkole? Na te i inne pytania odpowie dr Małgorzata Mikut z Instytutu Pedagogiki Uniwersytetu Szczecińskiego – autorka książki „(Za)angażowanie młodzieży. Ku pedagogice i edukacji zaangażowanej społecznie” – podczas spotkania, które odbędzie się 21 listopada, w godzinach 16.00–17.30, w Bibliotece Pedagogicznej im. Heleny Radlińskiej.