ZCDN

Zapraszamy na konferencje sierpniowe

konferencje sierpniowe baner

Jak co roku zapraszamy Państwa do udziału w sierpniowych konferencjach metodycznych. Tegoroczne spotkania odbędą się pod hasłem „Sztuczna inteligencja (AI) w szkolnej codzienności”.

Podczas konferencji zostaną omówione podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa, zmiany w prawie oświatowym oraz propozycje szkoleniowe i edukacyjne. Ponadto zostaną zaprezentowane wnioski i rekomendacje do planowania pracy nauczyciela w nowym roku szkolnym.

Terminy i sposób realizacji spotkań dla nauczycieli poszczególnych przedmiotów i typów szkół zostały zamieszczone na załączonym plakacie.

Harmonogram sierpniowych konferencji metodycznych
poprzedzających rok szkolny 2024/2025

Osoby zainteresowane udziałem w danej konferencji proszone są o zarejestrowanie się za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń.

Programy konferencji dla nauczycieli poszczególnych przedmiotów:

Przedmioty przyrodnicze (biologia, chemia, geografia, przyroda)

Przedmioty artystyczne, świetlica

Języki obce

Wychowanie przedszkolne

Doradztwo zawodowe

Matematyka, fizyka

Edukacja wczesnoszkolna

Język polski (szkoła podstawowa)

Język polski (szkoły ponadpodstawowe)

Informatyka

Biblioteka szkolna

Edukacja dla bezpieczeństwa, wychowanie fizyczne

Historia, wiedza o społeczeństwie, edukacja obywatelska

Liderzy WDN-u

Technika

Pedagodzy, pedagodzy specjalni, nauczyciele pracujący z uczniem z niepełnosprawnością

Podobne wpisy:
Konferencja „Szczecin opis(yw)any. Miasto w kronikach, wspomnieniach, literaturze”

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji „Szczecin opis(yw)any. Miasto w kronikach, wspomnieniach, literaturze”, która odbędzie się 3 lipca w siedzibie Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Pretekstem do organizacji konferencji i prezentacji towarzyszącej jej publikacji jest przypadająca w 2025 roku 80. rocznica przyłączenia do Polski Ziem Zachodnich i Północnych oraz zakończenia II wojny światowej.

Czy AI zastąpi nauczycieli? Odpowiedzi na to pytanie szukamy w nowym numerze „Refleksji”

Tym razem redakcja proponuje namysł nad wpływem nowych technologii na kierunki rozwoju edukacji. Tytułowa formuła ALFABETYZMU CYFROWEGO odnosi się głównie do pytania o to, w jakim zakresie oświata, w obliczu ekspansji sztucznej inteligencji, powinna przeformułować swoje zadania i cele o charakterze społecznym? Szkoła dzisiaj nie tylko uczy (w znaczeniu: kształtuje wiedzę), ale przede wszystkim wyposaża dzieci i młodzież w kompetencje społeczne. Narzędzia AI jeszcze tej sztuki uspołeczniania nie opanowały, choć – jak doskonale wiemy – szybko się uczą. Kim zatem są współcześni nauczyciele/nauczycielki? Z pewnością kimś więcej niż odpowiadający „na każde pytanie” chatbot.

Wakacje z ZCDN-em. Oferta szkoleń od 30 czerwca do 3 lipca

Jak co roku zapraszamy Państwa do udziału w szkoleniach w ramach letniej oferty doskonalenia. Tegoroczny cykl szkoleń będzie przebiegał pod hasłem relacji: z drugim człowiekiem, z maszyną, z samym sobą oraz z miastem i jego historią.