ZCDN

Związki literackie non fiction. Haliana Poświatowska i Jerzy Kosiński (Cykl materiałów „Humanistycznie”. Część III)

HUMANISTYCZNIE. 1Trzeci z cyklu webinarów „Humanistycznie” Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli, poświęcony związkowi literackiemu non fiction, czyli spotkaniu Haliny Poświatowskiej i Jerzego Kosińskiego w Ameryce i na kartach prozy, przygotowała Anna Godzińska.

Dwoje autorów z zupełnie odmiennych światów literackich: poetka miłości i śmierci oraz pisarz skandalista spotkali się w Ameryce. Choć ich znajomość nie trwała zbyt długo, ślad tego spotkania został uwieczniony na kartach ich prozy, a każde z nich zapisało je w zupełnie odmienny sposób. Kto jest bliżej prawdy? Nie tylko na to pytanie szuka odpowiedzi Anna Godzińska w webinarze Związki literackie non fiction. Halina Poświatowska i Jerzy Kosiński, do którego obejrzenia serdecznie zapraszamy.

 

Związki literackie non fiction. Haliana Poświatowska i Jerzy Kosiński

Podobne wpisy:
Zapraszamy do nadsyłania zgłoszeń kandydatów do tytułu „Ambasadora ZCDN-u”

Zapraszamy mieszkańców województwa zachodniopomorskiego, instytucje publiczne, organizacje pożytku publicznego oraz związki i stowarzyszenia twórcze i zawodowe do nadsyłania zgłoszeń kandydatów do tytułu „Ambasadora ZCDN-u”.

Szczecin opis(yw)any. Miasto w kronikach, wspomnieniach, literaturze

W przeddzień obchodów 80. rocznicy przyłączenia Ziem Zachodnich i Północnych do Polski ukazała się publikacja ZCDN-u „Szczecin opis(yw)any. Miasto w kronikach, wspomnieniach, literaturze” pod redakcją Katarzyny Rembackiej. Na książkę składa się jedenaście artykułów, z których każdy prezentuje miasto jako przestrzeń życia, działania i refleksji osób w nim mieszkających w różnych epokach historycznych. Tom został przygotowany przez grono osób związanych z różnymi ośrodkami kulturalnymi i naukowymi Szczecina, w tym z Zachodniopomorskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Zachęcamy do lektury!

Nasłuch pedagogiczny: O poczuciu (nie)pełnosprawności u dzieci z implantami ślimakowymi

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z dr Kaliną Kukiełko, która dzieli się wynikami badań pilotażowych, prowadzonych wspólnie ze Światowym Centrum Słuchu nad wpływem czynników społecznych na korzyści komunikacyjne po wszczepieniu implantu ślimakowego u dzieci i młodzieży z wrodzoną głuchotą. Ten odcinek „Nasłuchu pedagogicznego” polecamy szczególnie dyrektorom, nauczycielom i pracownikom poradni psychologiczno-pedagogicznych, którzy pracują z dziećmi z orzeczeniami o niepełnosprawności.