ZCDN

Kalendarz adwentowy – codzienna rozgrzewka dla umysłu

kalendarz adewntowy

Serdecznie zapraszamy do udziału w przedświątecznej zabawie, polegającej na rozwiązywaniu łamigłówek ukrytych w „Kalendarzu adwentowym”, przygotowanych przez naszych nauczycieli konsultantów oraz doradców metodycznych. Codziennie rano – od 1 do 21 grudnia – ukazywać się będą kolejne zagadki (zamiast czekoladki!).

Kalendarz

Poprawność odpowiedzi będzie weryfikowana natychmiast. Wystarczy kliknąć przycisk SPRAWDŹ.Kalendarz sprawdz

Kliknięcie „łapki” pozwala na przeniesienie się i zaznaczenie zaliczonej zagadki na stronie tytułowej. Po rozwiązaniu wszystkich 21 łamigłówek należy ułożyć hasło. Kolejne litery hasła będą się pojawiały sukcesywnie jako nagrody za poprawnie rozwiązane zadania.

Kalendarz lapka

Pamiętaj, aby podczas zabawy sprawdzać, co się kryje pod „NAGRODĄ”.  

Kalendarz nagroda

W razie pytań lub wątpliwości odnośnie przebiegu zabawy prosimy o korzystanie z forum dyskusyjnego albo kontakt z Anną Bazyluk, nauczycielką konsultantką ds. nauczania matematyki (e-mail: abazyluk@zcdn.edu.pl).

Podobne wpisy:
Wsparcie w kryzysie psychicznym dzieci i młodzieży

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pedagogów wobec trudności, z jakimi muszą mierzyć się w pracy z młodymi ludźmi w kryzysie psychicznym, proponujemy przestrzeń do wspólnej dyskusji i wysłuchania ekspertów w tej dziedzinie. Zapraszamy Państwa na konferencję współorganizowaną z Instytutem Pedagogiki US „Wsparcie w kryzysie psychicznym dzieci i młodzieży”, która odbędzie się 9 maja (czwartek) o godz. 15.00 w siedzibie ZCDN-u.

Zmiana organizacji pracy ZCDN-u w długi weekend majowy

Uprzejmie informujemy, że 2 maja (czwartek) Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli wraz z Biblioteką Pedagogiczną im. Heleny Radlińskiej oraz Oddziałami Zamiejscowymi w Gryficach i Świnoujściu będzie nieczynne. Za niedogodności przepraszamy.

„Kwestia charakteru. Bojowniczki z getta warszawskiego” – relacja ze Spotkania z Książką Biograficzną

Tym razem współorganizowane przez Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Instytut Historyczny Uniwersytetu Szczecińskiego spotkanie z książką biograficzną odbyło w Światowym Dniu Książki i Praw Autorskich. 23 kwietnia gościliśmy Sylwię Chutnik, publicystkę, działaczkę społeczną i promotorkę literatury, współredaktorkę książki „Kwestia charakteru. Bojowniczki z getta warszawskiego”. Obok pisarki udział w rozmowie, poprowadzonej przez Katarzynę Rembacką, wziął prof. Radosław Ptaszyński. Partnerem wydarzenia było Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.