ZCDN

Konferencja „Niektórzy lubią poezję… Wokół Wisławy Szymborskiej i polskiej poezji współczesnej”

konferencja szymborska grudzien

Zapraszamy na konferencję poświęconą polskiej poezji współczesnej, która odbędzie się w ramach obchodów Roku Wisławy Szymborskiej. Wydarzenie to będzie okazją do wspólnego zanurzenia się w fascynującym świecie współczesnej poezji i wymiany inspiracji. 

Konferencja skierowana jest do osób nauczających języka polskiego, pracujących w bibliotekach szkolnych i wszystkich tych, którym poezja jest bliska. Wydarzenie odbędzie się w formule hybrydowej. Transmisja online obejmie wyłącznie wydarzenia odbywające się w sali konferencyjnej. Link do transmisji zostanie rozesłany osobom zarejestrowanym bezpośrednio przed spotkaniem.

Program konferencji

Sala konferencyjna
15.00 – Otwarcie konferencji | prowadzenie Klaudia Szostak
15.15 – Wizje i opowieści, czyli co robi z nami młoda polska poezja | prelekcja Marcina Pierzchlińskiego
16.00 – Młodzież czyta poezję | koordynacja Klaudia Szostak
16.15 – Nie tylko Szymborska. Poetki XX i XXI wieku | prelekcja Joanny Sadłowskiej-Szreder
17.00 – Przerwa kawowa

Biblioteka Pedagogiczna
17.15 – Prezentacja najnowszych publikacji poświęconych Wisławie Szymborskiej | prowadzenie Marta Kostecka

Wszystkie osoby uczestniczące w konferencji otrzymają pakiet edukacyjny zawierający scenariusz zajęć poetyckich opracowany przez Klaudię Szostak.


Konferencja: Niektórzy lubią poezję… Wokół Wisławy Szymborskiej i polskiej poezji współczesnej

Osoby prowadzące:
Marta Kostecka
Marcin Pierzchliński
Klaudia Szostak
Joanna Sadłowska-Szreder

Termin: 12 grudnia 2023, godz. 15.00–18.00
Miejsce:
Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli
ul. Gen. J. Sowińskiego 68, Szczecin
Sala konferencyjna | Biblioteka Pedagogiczna

Forma bezpłatna

Osoby zainteresowane udziałem w konferencji prosimy o zarejestrowanie się za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń – numer formy doskonalenia: II/14.

Podobne wpisy:
Akcja Żonkile. Blog na Zmianę (odcinek XXIII)

19 kwietnia obchodzimy 82 rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Jest to dobra okazja nie tylko do wspomnienia wydarzenia historycznego, ale także do głębszej refleksji nad relacjami międzyludzkimi, podejmowanymi wyborami, rolą pamięci. Organizatorem akcji społeczno-edukacyjnej, do której corocznie zapraszane są szkoły, biblioteki i ośrodki kultury, jest Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. W tym roku tematem obchodów są różne przejawy odwagi.

Nordic walking – sport na całe życie

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych nauczycieli do udziału w warsztatach stacjonarnych „Nordic walking – sport na całe życie”, które odbędą się 28 kwietnia, w godzinach 16.00–18.15, w IV Liceum Ogólnokształcącym im. B. Prusa w Szczecinie.

Spotkania z Książką Biograficzną – „Nie koniec, nie początek. Powojenne wybory polskich Żydów”

13 maja ZCDN gościć będzie Annę Bikont – jedną z najbardziej uznanych polskich dziennikarek, reporterek i pisarek, laureatkę wielu prestiżowych nagród, by wymienić Europejską Nagrodę Książkową, Wielką Nagrodę Fundacji Kultury, Nagrodę im. Ryszarda Kapuścińskiego, Nagrodę Historyczną „Polityki”. Jej najnowsza książka „Nie koniec, nie początek. Powojenne wybory polskich Żydów” będzie pretekstem do rozmowy na temat losu ocalałych polskich Żydów i Żydówek w tużpowojennych latach. Wszyscy oni – osamotnieni, otoczeni wrogością, targani wyrzutami sumienia, że to właśnie im udało się przetrwać – podjąć musieli decyzję: co dalej?