Konferencja „Niektórzy lubią poezję… Wokół Wisławy Szymborskiej i polskiej poezji współczesnej”

konferencja szymborska grudzien

Zapraszamy na konferencję poświęconą polskiej poezji współczesnej, która odbędzie się w ramach obchodów Roku Wisławy Szymborskiej. Wydarzenie to będzie okazją do wspólnego zanurzenia się w fascynującym świecie współczesnej poezji i wymiany inspiracji.

Konferencja skierowana jest do osób nauczających języka polskiego, pracujących w bibliotekach szkolnych i wszystkich tych, którym poezja jest bliska. Wydarzenie odbędzie się w formule hybrydowej. Transmisja online obejmie wyłącznie wydarzenia odbywające się w sali konferencyjnej. Link do transmisji zostanie rozesłany osobom zarejestrowanym bezpośrednio przed spotkaniem.

Sala konferencyjna
15.00 – Otwarcie konferencji | prowadzenie Klaudia Szostak
15.15 – Wizje i opowieści, czyli co robi z nami młoda polska poezja | prelekcja Marcina Pierzchlińskiego
16.00 – Młodzież czyta poezję | koordynacja Klaudia Szostak
16.15 – Nie tylko Szymborska. Poetki XX i XXI wieku | prelekcja Joanny Sadłowskiej-Szreder
17.00 – Przerwa kawowa

Biblioteka Pedagogiczna
17.15 – Prezentacja najnowszych publikacji poświęconych Wisławie Szymborskiej | prowadzenie Marta Kostecka

Wszystkie osoby uczestniczące w konferencji otrzymają pakiet edukacyjny zawierający scenariusz zajęć poetyckich opracowany przez Klaudię Szostak.

Konferencja: Niektórzy lubią poezję… Wokół Wisławy Szymborskiej i polskiej poezji współczesnej

Osoby prowadzące:
Marta Kostecka
Marcin Pierzchliński
Klaudia Szostak
Joanna Sadłowska-Szreder

Termin: 12 grudnia 2023, godz. 15.00–18.00
Miejsce:
Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli
ul. Gen. J. Sowińskiego 68, Szczecin
Sala konferencyjna | Biblioteka Pedagogiczna

Osoby zainteresowane udziałem w konferencji prosimy o zarejestrowanie się za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń – numer formy doskonalenia: II/14.