Materiały przydatne do planowania lekcji związanych z tematyką LIFE SKILLS

Tematykę poniżej zaprezentowanych lekcji wybrali uczniowie IV LO w Szczecinie, kierując się swoimi najważniejszymi zainteresowaniami i potrzebami edukacyjnymi. Selekcja tematów została dokonana w oparciu o podstawę programową.

Każdy z tematów został opracowany według schematu, który umożliwia modyfikację materiału i elastyczność w realizacji poszczególnych aktywności w zależności od potrzeb grupy.

Każdy lekcja składa się z 5 części.

1. INTERACTIVE LECTURE (materiał umożliwiający omówienie głównych zagadnień tematu z udziałem uczniów).
  2. DISCUSSION QUESTIONS (propozycje pytań, które pomogą omówić poruszane w I części kwestie – do wykorzystania w parach lub niewielkich grupach).
  3. DISCUSSING QUOTES (propozycje cytatów do omówienia na forum grupy).
  4. VIDEO AND FOLLOW-UP QUESTIONS (linki do krótkich klipów filmowych do omówienia i wyciągnięcia praktycznych wniosków).
  5. SUMMARY AND TAKEWAYS (krótkie podsumowanie całości i zachęta do działania).

Materiały zostały opracowane przy udziale aplikacji Chat GPT 3.5.

HOW TO FIND YOUR PASSION

HOW TO IMPROVE YOUR FOCUS

HOW TO MANAGE STRESS

Kompilacja i opracowanie całości: Karol Pietrzyk, nauczyciel doradca metodyczny w zakresie języka angielskiego