Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Co roku 2 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Święto to przypada w rocznicę urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Obchody są bardzo dobrą okazją, aby naszym dorosłym czytelnikom zaprezentować literaturę dziecięcą. Z tej okazji na stronie internetowej ZCDN-u otwieramy „Kącik książki dziecięcej”. Będziemy w nim prezentować ciekawe serie wydawnicze dla dzieci, które znajdują się w zbiorach Biblioteki Pedagogicznej im. Heleny Radlińskiej. Będą to różnorodne serie, obfitujące w bogactwo tematów do zastosowania w pracy edukacyjnej. Dokonując zakupów ciekawych pozycji, które będą mogły być wykorzystane w przedszkolu, szkole i w domu, pragniemy wspierać nauczycieli, zwłaszcza nauczycieli wychowania przedszkolnego i nauczania początkowego, w misji rozkochania najmłodszych w literaturze.

Literatura dziecięca cieszy oko z uwagi na edytorską staranność, wywołuje dobre emocje, wzbudza ciekawość i chęć zajrzenia do środka. Książka ma swoje ważne miejsce w życiu małego człowieka – przyczynia się do wszechstronnego rozwoju dziecka, pobudza wyobraźnię i wzbogaca słownictwo, kształtuje zainteresowania otaczającym światem. Co ważne, lata dziecięce są kluczowe dla rozwoju zainteresowań czytelniczych.

Serie będziemy ukazywać w trzech odsłonach. Pierwsza pojawi się z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci (2 kwietnia), druga z okazji Dnia Książki i Praw Autorskich (23 kwietnia), a trzecia z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek (8 maja).

Każda odsłona będzie prezentować 6 kolejnych serii wydawniczych. Serdecznie zapraszamy!