ZCDN

W 40. rocznicę powstania NSZZ Solidarność – wystawa w Oddziale Zamiejscowym w Myśliborzu

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia fotografii prac składających się na wystawę upamiętniającą 40. rocznicę powstania „Solidarności”. Wystawa znajduje się w Oddziale Zamiejscowym ZCDN-u w Myśliborzu przy ul. Spokojnej 15.

Wystawa jest doskonałą okazją do poznania historii „Solidarności”, szczególnie w wymiarze lokalnym. Na wystawie zaprezentowano m.in. biuletyny, plakaty i ulotki dokumentujące powstanie niezależnych związków zawodowych. Wśród przedstawionych materiałów ważne miejsce zajmują numery „Echa Solidarności” –  informator Gorzowskiego Zarządu Regionalnego NSZZ „Solidarność”.

Materiały prezentowane w ramach wystawy zostały udostępnione przez Magdalenę Łakomą i Romana Garwatowskiego – nauczycieli z Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych im. S. Dariusa i S. Girensa w Myśliborzu.

Wystawę przygotowała Barbara Bycka, kierowniczka Oddziału Zamiejscowego ZCDN-u w Myśliborzu.

Podobne wpisy:
Co jest ważniejsze na maturze: wiedza czy umiejętności?

Dyskusja na temat najnowszej formuły egzaminu maturalnego trwa nieprzerwanie od wielu miesięcy. Zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy reformowania matury wymieniają się argumentami, wśród których dominują te dotyczące problematyki obiektywnego oceniania czy przewagi zadań testowych w sprawdzaniu wiedzy. Dlatego najnowszy numer „Refleksji”, zatytułowany UMIEJĘTNOŚCI A NOWA MATURA, został poświęcony zmianom de facto zachodzącym w egzaminie maturalnym z poszczególnych przedmiotów, ale także ma na celu poddanie pod rozwagę kwestię dostosowania obowiązującego modelu edukacji do przemian cywilizacyjnych i społecznych.

Jak uatrakcyjnić lekcje informatyki?

Serdecznie zapraszamy na konferencję połączoną z warsztatami „Druk 3D i inne sposoby angażowania uczniów na lekcjach informatyki”, która odbędzie się w siedzibie ZCDN-u w Szczecinie 29 marca, w godzinach 14.00–18.00. Wydarzenie jest współorganizowane z wydawnictwem MiGra.

Teatr w szkole?

Serdecznie zapraszamy do udziału w warsztatach stacjonarnych „Po co komu teatr? – pedagogika teatru w szkole”, które odbędą się 3 kwietnia, w godzinach 13.00–14.30, w IX Liceum Ogólnokształcącym w Szczecinie.