Zmiana organizacji pracy w okresie wakacyjnym

Uprzejmie informujemy, że od 1 czerwca 2022 Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli będzie otwarte dla klientów w godzinach 8.00–16.00 w dni powszednie, zaś Biblioteka Pedagogiczna im. Heleny Radlińskiej oraz Oddziały Zamiejscowe w Gryficach i Świnoujściu w godzinach 9.00–16.00.

Tydzień Bibliotek 2022 – storywriting (zaproszenie)

Opowiadanie, które powstanie tradycyjnie w ramach zabawy storywriting z okazji Tygodnia Bibliotek, legitymującego się w roku 2022 hasłem BIBLIOTEKA – ŚWIAT W JEDNYM MIEJSCU, zostanie napisane ze zdań przesłanych przez czytelniczki i czytelników literatury pięknej na adres bkeller@zcdn.edu.pl w terminie do 12 maja br.

Tydzień Bibliotek 2022 – zaproszenie

Tydzień Bibliotek (8–15 maja) daje czytelnikom pod rozwagę, że BIBLIOTEKA to ŚWIAT W JEDNYM MIEJSCU. Do tego hasła Biblioteka Pedagogiczna im. Heleny Radlińskiej ZCDN nawiązuje w trybie hybrydowym.

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich 2022

Pomysł obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich zaistniał już w 1926 roku za sprawą hiszpańskiego wydawcy, Vicente’a Clavela Andresa. Jako święto oficjalnie powstało staraniem UNESCO w roku 1995. Ponadto co roku, począwszy od 2001, komisja UNESCO wybiera miasto zasługujące na miano Światowej Stolicy Książki za sprawą nośnego programu reklamującego książki i czytelnictwo.

Zmiana organizacji pracy ZCDN-u w okresie świątecznym

Uprzejmie informujemy, że Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Biblioteka Pedagogiczna im. Heleny Radlińskiej oraz Oddziały Zamiejscowe będą nieczynne w okresie od 23 grudnia 2021 roku do 8 stycznia 2022 roku. W pilnych sprawach prosimy o kontakt z sekretariatem pod numerem telefonu 91 435 06 22. Za niedogodności przepraszamy.

Noc Bibliotek 2021

Noc Bibliotek w roku 2021 przypadająca na 9 października będzie już VII edycją tego przedsięwzięcia podejmowanego na cześć książek i czytania. Odbędzie się pod hasłem CZYTANIE WZMACNIA. Biblioteka Pedagogiczna im. H. Radlińskiej ZCDN przygotowuje na ten czas liczne gry i zabawy z książką, w których uczestniczyć można – podobnie jak w roku poprzednim – zdalnie.

Obsługa czytelników Biblioteki Pedagogicznej w czasie pandemii

Uprzejmie informujemy, że zgodnie z regulaminem funkcjonowania Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w związku z wystąpieniem stanu pandemii wprowadzone zostały pewne ograniczenia w korzystaniu ze zbiorów. Zachęcamy do zapoznania się z zasadami obsługi czytelników.

Dlaczego potrzebujemy edukacji medialnej? Zachęcamy do szukania odpowiedzi w nowym numerze „Refleksji”

Tytułowe pytanie w gruncie rzeczy jest retoryczne: to jasne, że w szkołach potrzebujemy wdrażania systematycznych programów nauczania, obejmujących szeroko pojętą edukację medialną. W świecie zdominowanym przez urządzenia cyfrowe i media społecznościowe wiedza dotycząca zarówno historii czy teorii, jak i praktyki mediów wydaje się nieodzowna do budowania dobrych relacji międzyludzkich, a przede wszystkim stanowi ważny aspekt przygotowania uczennic i uczniów do wchodzenia w dorosłe życie.

Noc Bibliotek 2020

Serdecznie zapraszamy do udziału w działaniach podejmowanych przez Bibliotekę Pedagogiczną im. Heleny Radlińskiej w ramach Nocy Bibliotek, która w tym roku odbywa się online, pod hasłem „Klimat na czytanie”. W sobotę 10 października na profilu ZCDN-u na Facebooku będziemy się dzielić z Państwem pomysłami na zabawy z książką.
ZCDN