Warsztaty: Między wolnością a swawolą

Serdecznie zapraszamy 15 grudnia na bezpłatne szkolenie „Między wolnością a swawolą – czynniki kształtujące stopień wolności osobistej ucznia”, podczas którego omówione zostaną kluczowe wyznaczniki wolności oraz jej biologiczne i społeczne uwarunkowania. Uczestnicy poznają różnicę między swawolą (swobodą działania) a wolnością (samoograniczoną moralnością) oraz dowiedzą się, jaki wpływ na stopień wolności podmiotu mają uzależnienia.

Kurs dla kierowników i opiekunów wycieczek szkolnych

Serdecznie zapraszamy 15 grudnia na „Kurs dla kierowników i opiekunów wycieczek szkolnych”. Wśród najważniejszych obszarów tematycznych, omawianych podczas zajęć, znajdą się: zapisy prawne dotyczące organizacji wycieczek szkolnych, bezpieczne warunki ich przeprowadzania, a także wieloaspektowe wykorzystanie wycieczek szkolnych w procesie dydaktyczno-wychowawczym. Uczestnicy zostaną zapoznani z bazą szkolnego krajoznawstwa i turystyki.

IBUK Libra – całodobowy dostęp do publikacji z różnych dziedzin

Z przyjemnością informujemy, że czytelnicy Biblioteki Pedagogicznej im. Heleny Radlińskiej mogą bezpłatnie korzystać z szerokiej oferty IBUK Libra – wirtualnej czytelni Wydawnictwa Naukowego PWN z całodobowym dostępem do publikacji z różnych dziedzin. Zachęcamy do odbierania indywidualnych kodów, umożliwiających korzystanie z zasobów za pośrednictwem prywatnych komputerów i urządzeń mobilnych.

Pierwsza pomoc – kurs dla nauczycieli

Zachęcamy do rejestracji na 30-godzinny „Kurs przygotowujący nauczycieli edukacji dla bezpieczeństwa do prowadzenia zajęć w zakresie pierwszej pomocy”, opracowany i realizowany na podstawie Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 26 sierpnia 2009 r. w sprawie przygotowania nauczycieli do prowadzenia zajęć edukacyjnych w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

Kurs kwalifikacyjny z zakresu zarządzania oświatą

ZCDN po raz kolejny organizuje kurs kwalifikacyjny, dający uprawnienia do zarządzania szkołą i placówką oświatową. Kurs jest realizowany w oparciu o ramowy plan i program zatwierdzony przez Ministra Edukacji Narodowej.

Warsztaty gry na ukulele

W ramach projektu „Muzykowanie w klasach młodszych” serdecznie zapraszamy nauczycieli szkół podstawowych na warsztaty gry na ukulele, współorganizowane przez ZCDN oraz Akademię Sztuki w Szczecinie, które odbędą się 14 grudnia.

Vademecum nauczyciela języka polskiego – egzamin ósmoklasisty

Serdecznie zapraszamy na bezpłatne szkolenie „Egzamin ósmoklasisty. Vademecum nauczyciela. Język polski”. Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzą się, jakie zmiany wprowadza nowa podstawa kształcenia ogólnego, poznają koncepcję egzaminu ósmoklasisty, strukturę zadań egzaminacyjnych i kryteria ich oceniania. Ponadto przeanalizowane zostaną ćwiczenia, doskonalące wybrane formy wypowiedzi, znajdujące się w nowej podstawie programowej

Napisz tekst do nowego numeru Refleksji!

Redakcja Zachodniopomorskiego Dwumiesięcznika Oświatowego „Refleksje” zaprasza nauczycieli wszystkich obszarów i etapów kształcenia do współtworzenia nowego numeru, który będzie zatytułowany PEDAGOGIKA TWÓRCZOŚCI. To, naszym zdaniem, jeden z tych tematów, które dotyczą wszystkich nauczycieli, niezależnie od etapu kształcenia, typu szkoły czy lat przepracowanych w zawodzie. Co znaczy ten termin? W największym skrócie: chodzi o wszelkie związki edukacji z aktywnością twórczą, nauki ze sztuką, zdobywania wiedzy z kreatywnością.

Wielka Liga Czytelników

Biblioteka Pedagogiczna im. Heleny Radlińskiej (ZCDN), jako wojewódzki koordynator V Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczego „Wielka Liga Czytelników”, zaprasza uczniów wszystkich klas szkół podstawowych oraz ich rodziców do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu, objętym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Celem inicjatywy jest zachęcenie młodego pokolenia do sięgania po książki oraz propagowanie wspólnego czytania dzieci wraz z rodzicami. Misją wydarzenia jest promowanie czytelnictwa jako ciekawej i rozwijającej formy spędzania czasu wolnego.
ZCDN