Jak wspierać ucznia w skutecznym uczeniu się?

Fundacja Uniwersytet Dzieci i Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli serdecznie zapraszają do udziału w szkoleniu e-learningowym „Jak wspierać ucznia w skutecznym uczeniu się?”, które odbędzie się 20 maja, w godzinach 18.00–19.00

Szkolenie odbędzie się w formie webinarium, podczas którego nauczycielom zostaną przedstawione odpowiedzi na następujące pytania: Co jest potrzebne, aby uczyć się efektywnie? Jak zadbać o odpowiednie warunki do uczenia się w szkolnej i wirtualnej klasie? Jak scenariusz lekcji może pomóc w lepszym uczeniu się? Jak planować aktywności na lekcji? Czy uczeń musi wszystko zapamiętać? Jak działa nasza pamięć? Jakie aktywności sprzyjają efektywnemu uczeniu się?

Szkolenie: Jak wspierać ucznia w skutecznym uczeniu się?
Zakres tematyczny:
Niezbędne elementy w procesie efektywnego uczenia się. Sposoby na zapewnienie odpowiednich warunków do uczenia się w szkolnej i wirtualnej klasie. Scenariusze lekcji wspomagające proces uczenia się. Planowanie aktywności na lekcji. Funkcjonowanie pamięci. Aktywności sprzyjające efektywnemu uczeniu się.
Termin: 20 maja, godz. 18.00–19.00
Prowadząca: Anna Pactwa – psycholożka, nauczycielka, trenerka, specjalistka z dużym doświadczeniem w pracy z grupami dziecięcymi, młodzieżowymi, a także ich opiekunami, zdobytym w placówkach prywatnych, oświatowych oraz medycznych. Dyplomowana trenerka Szkoły Trenerów I stopnia GRUPY TROP. Członkini Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Aktywnie działa w Kole Młodych Psychologów.

Link do zapisów zostanie rozesłany pocztą e-mail do zainteresowanych osób, które zarejestrują się za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń – numer formy doskonalenia: I/I/25.