Konsultacje metodyczne w zakresie nauczania muzyki i muzykoterapii

Serdecznie zapraszamy na indywidualne lub zespołowe konsultacje metodyczne w zakresie nauczania muzyki i muzykoterapii. Konsultacje prowadzi Małgorzata Górna, magister sztuki w zakresie wychowania muzycznego, absolwentka studiów podyplomowych w zakresie muzykoterapii, emisji głosu i teorii muzyki oraz nauczycielka literatury muzycznej w OSM w Szczecinie.
Jednocześnie zachęcamy do zgłaszania własnych problemów metodycznych, z którymi spotykają się Państwo w codziennej pracy, oraz inicjatyw wspólnego działania.

Termin i miejsce konsultacji:
każdy czwartek, godz. 15.00–16.00
ZCDN, ul. Gen. J. Sowińskiego 68, Szczecin, pokój 209A (II piętro)

Dane kontaktowe:
e-mail: mgorna@zcdn.edu.pl

Prowadzone formy doskonalenia:

III/B/24 – Terapeutyczne wykorzystanie muzyki w pracy z dziećmi
Zakres: Podstawowe informacje o muzykoterapii. Przykłady technik stosowanych w muzykoterapii. Propozycje zabaw i ćwiczeń metodą C. Orffa, B. Strauss, Mobilnej Rekreacji Muzycznej. Ćwiczenia ruchowe i taneczne. Omówienie zabaw rytmicznych, ruchowych, słuchowych i aktywizujących.
Odpłatność: 50 zł

III/C/139 – Zabawy muzyczne z elementami metody Batii Strauss
Zakres: Podstawowe informacje o metodzie Batii Strauss oraz innych formach muzycznych. Ćwiczenia ruchowe i taneczne. Zintegrowane słuchanie, granie i tańczenie z wykorzystaniem muzyki klasycznej. Omówienie zabaw rytmicznych, ruchowych, słuchowych i aktywizujących. Granie na instrumentach perkusyjnych.
Odpłatność: 30 zł

Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniach prosimy o zarejestrowanie się na wybraną formę za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń.