Lekcje z muzyką – twórczość Stanisława Moniuszki

Uczestnicy zapoznają się z przebiegiem obchodów Roku Moniuszki w województwie zachodniopomorskim. Następnie podejmą próbę stworzenia partytury do bezpośredniego wykonania z elementów zaczerpniętych z partytur Stanisława Moniuszki. Ponadto poznają sposoby na wykorzystanie twórczości Stanisława Moniuszki podczas zajęć lekcyjnych.

Każdy z uczestników otrzyma edukacyjny upominek związany z obchodami Roku Stanisława Moniuszki. Spotkanie uświetni występ Zespołu Pieśni i Tańca Szczecinianie.

Program:
11.00–11.10 – Otwarcie konferencji
11.10–11.30 – Stanisław Moniuszko na Pomorzu Zachodnim. Obchody Roku Moniuszki w województwie, Jacek Jekiel, dyrektor Opery na Zamku w Szczecinie
11.30–11.45 – Wręczenie nagród w konkursie na słuchowisko „Nadstaw uszko. To Moniuszko!”
11.45–12.15 – Małe śledztwo Moniuszkowskie – prezentacja słuchowiska Akcyjnej Grupy TEATR DŹWIĘKOWY w Szkole Podstawowej nr 16 w Szczecinie
12.15–12.30 Przerwa kawowa
12.30–14.00 – Warsztaty „Moniuszko inspiruje”, Magdalena Handke, Szczeciński Chór Chłopięcy „Słowiki”
14.00–14.30 – Historia o małym Stasiu, co chciał zostać kompozytorem – prezentacja słuchowiska uczniów Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Trzcińsku-Zdroju

Jednym z założeń organizatorów wydarzenia jest realizacja II kierunku polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2019/2020: Wychowanie do wartości przez kształtowanie postaw obywatelskich i patriotycznych.

Osoby zainteresowane udziałem w wydarzeniu prosimy o zarejestrowanie się za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń – numer formy doskonalenia: I/E/10.