Praca z uczniem ze spektrum zaburzeń autystycznych

Serdecznie zapraszamy na bezpłatną konferencję „Praca z uczniem ze spektrum zaburzeń autystycznych – metody pracy”, która odbędzie się 14 czerwca, w godzinach 14.00–17.00. Uczestnicy konferencji będą mieli okazję pogłębić wiedzę z zakresu indywidualizacji w pracy z dzieckiem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Program konferencji
14.00–14.10    Prezentacja potrzeb edukacyjnych dzieci ze spektrum autyzmu – pokaz filmu
14.10–14.40    Indywidualizacja w pracy z dzieckiem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, dr Joanna Buława-Halasz
14.40 – 15.10 Praca z osobami z zaburzeniami ze spektrum autyzmu a wielość terapii, metod i uwarunkowań – próba uporządkowania, dr Joanna Buława-Halasz
15.10–15.30    Przerwa
15.30–16.30    Metody i techniki pracy z dziećmi ze spektrum autyzmu,  Katarzyna Winklarek-Duda, Paulina Hartman (Krajowe Towarzystwo Autyzmu)
W trakcie wykładu zostaną przedstawione wybrane metody terapii osób z autyzmem, m.in. poranny krąg, arteterapia z elementami sensoryki oraz praktyczne rozwiązania, które można zastosować w szkole w pracy z uczniem z autystycznym spektrum zaburzeń.
16.30–17.00    Pokaz filmu Tacy Jak Wy – Autyzm

W czasie konferencji będzie można obejrzeć wystawę pod tytułem Autyzm nie zmienia potrzeb, ale utrudnia ich realizację oraz zapoznać się z działalnością Krajowego Towarzystwa Autyzmu Oddział Szczecin.

Program do pobrania

Termin: 14 czerwca, godz. 14.00–17.00
Prowadzący: dr Joanna Buława-Halasz, Paulina Hartman, Katarzyna Winklarek-Duda
Koordynatorka: Weronika Dwojakowska