Przedłużenie terminu nadsyłania zgłoszeń na Konkurs Biologiczny

Uprzejmie informujemy, że do 9 maja przedłużony został termin nadsyłania zgłoszeń na XX Konkurs Biologiczny dla uczniów szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych województwa zachodniopomorskiego. Ponadto znane są już zagadnienia na część praktyczną konkursu.

Regulamin oraz informacje na temat nowych zasad nadsyłania zgłoszeń znajdą Państwo na naszej stronie internetowej w zakładce: Konkursy przedmiotowe.

Z uwagi na przedłużenie terminu nadsyłania zgłoszeń dokumenty prosimy przesyłać elektronicznie w formie skanu na adres konkursy@zcdn.edu.pl.

Poniżej prezentujemy zagadnienia na część praktyczną konkursu:

1. Związki biologicznie czynne, barwniki, ich właściwości chemiczne i biologiczne.
  2. Mutacje genetyczne.
  3. Przynależność systematyczna bezkręgowców.
  4. Ruchy roślin.
  5. Typy uzębienia ssaków.

Konkurs odbędzie w sobotę 11 maja 2019 roku, o godz. 10.00, na Wydziale Biotechnologii i Hodowli Zwierząt ZUT-u w Szczecinie.