Spotkanie z Åsą Lind

W sobotę 7 października Biblioteka Pedagogiczna im. Heleny Radlińskiej na kilka godzin zamieniła się w krainę rządzoną przez Karusię i Piaskowego Wilka, bohaterów książek Åsy Lind, szwedzkiej autorki literatury dla dzieci.

Tego dnia odbyły się warsztaty dla nauczycieli, prowadzone przez Małgorzatę Swędrowską, których uczestnicy mogli doświadczyć czytania wrażeniowego pierwszego rozdziału książki Raz, dwa, trzy, Piaskowy wilk. W drugiej części sobotniego spotkania nauczyciele mieli okazję do zadawania pytań samej autorce przygód Karusi – Åsie Lind, która opowiedziała, między innymi, o powstaniu Piaskowego Wilka oraz o kolejnych pomysłach na fascynujące książki dla dzieci. Wydarzenie zostało zorganizowane dzięki współpracy z kluboksięgarnią FiKą oraz Wydawnictwem Zakamarki.