Szkolenie certyfikowane: Apteczka Pierwszej Pomocy Emocjonalnej

Szkolenie certyfikowane: Apteczka Pierwszej Pomocy Emocjonalnej
Odpłatność: 350 zł
Szkolenie obejmujące 14 godzin dydaktycznych odbędzie się w dniach:
19 stycznia, w godz. 10.00–16.30,
20 stycznia, w godz. 10.00–15.00.

Program adresowany jest adresowany do uczniów w wieku 8–12 lat.  Jego celem jest rozwijanie w dzieciach umiejętności radzenia sobie ze stresem i trudnościami, poprzez budowanie pozytywnych przekonań, wiary w siebie i zrozumienia dla innych.

Program Apteczka Pierwszej Pomocy Emocjonalnej składa się z następujących elementów:

• Szkolenie dla nauczyciela w wymiarze 14 godzin dydaktycznych.
  • Materiały dla nauczyciela do realizacji zajęć z dziećmi.
  • Propozycje listów do  rodziców.
  • Propozycje materiałów dodatkowych.
  • Praktyczny segregator, który można uzupełniać, dodając w trakcie realizacji programu własne materiały i pomysły uzupełniające program.
  • Pamięć USB z nagranymi materiałami do wykorzystania.
  • Plakat APTEKA, który uczniowie uzupełniają w trakcie realizacji zajęć. Zakłada się, że po zakończeniu całego programu APTEKA – wypełniona przez dzieci wspaniałymi specyfikami, wymyślonymi, namalowanymi lub wpisanymi na każdej z półek – pozostanie w klasie.

Na podstawie materiałów nauczyciel może prowadzić zajęcia w kolejnych latach z kolejnymi grupami dzieci.

Zakres: Rozwijanie w dzieciach podstawowych umiejętności społecznych i emocjonalnych. Założenia psychologii pozytywnej Martina E.P. Seligmana. Rozwijanie w dzieciach umiejętności radzenia sobie ze stresem i trudnościami poprzez budowanie pozytywnych przekonań, wiary w siebie i zrozumienia dla innych.

Informacje o prowadzącej: Jadwiga Krzewska-Gordzijewska – magister nauk o rodzinie, pedagogiki i psychologii, doświadczona wykładowczyni i trenerka Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim w zakresie pedagogiki, psychologii, wychowania prorodzinnego i prozdrowotnego, profilaktyki zachowań ryzykownych, umiejętności psychospołecznych, oddziaływań wychowawczych, profilaktycznych i promocji zdrowia.

Rejestracja zamknięta