Szkolenie dla kierowników, liderów i dyrektorów szkół o Korpusie Solidarności

Serdecznie zapraszamy do udziału w „Szkoleniu dla kierowników, liderów i dyrektorów szkół o Korpusie Solidarności. Program wolontariatu długoterminowego”, które odbędzie się online 29 listopada, w godzinach 16.00–18.00.  Szkolenie rozpocznie się od przestawienia podstawy prawnej organizowania wolontariatu w szkole. Następnie uczestnicy zapoznają się z możliwościami współpracy w zakresie działań wolontariackich z innymi organizacjami/instytucjami. Poznają również metody i formy pracy z wolontariuszami oraz obowiązki organizatora wolontariatu.

Szkolenie: Szkolenie dla kierowników, liderów i dyrektorów szkół o Korpusie Solidarności. Program wolontariatu długoterminowego.
Zakres tematyczny: Wolontariat w szkole – dlaczego warto? Aspekty prawne dotyczące organizacji wolontariatu w szkole. Formalności, dokumentacja: zgoda na wolontariat, plan pracy, regulamin. Co oferuje szkołom Korpus Solidarności?
Termin: 29 listopada, godz. 16.00–18.00
Prowadzący:
Przemysław Landowski, Katarzyna Michałek

Link do platformy, na której odbędzie się szkolenie, zostanie rozesłany pocztą e-mail do zainteresowanych osób, które zarejestrują się za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń – numer formy doskonalenia: I/A/16.