Media w edukacji – jak z nich korzystać i jak je tworzyć?

Redakcja Zachodniopomorskiego Dwumiesięcznika Oświatowego „Refleksje” zaprasza do współtworzenia numeru 4/2021, który będzie zatytułowany MEDIA W EDUKACJI. Jesteśmy przekonani, że Państwa dotychczasowe doświadczenia – na wszystkich etapach nauczania – umożliwią zaprezentowanie i omówienie na naszych łamach wielu wartościowych koncepcji metodyczno-dydaktycznych, przykładów dobrych praktyk oraz własnych opinii na temat wykorzystywania mediów (tradycyjnych i cyfrowych) w szkolnej rzeczywistości.

Chcielibyśmy poprosić Państwa o napisanie tekstów – przede wszystkim takich, które będą prezentowały Wasze podejście do problematyki mediów w edukacji. Proponujemy między innymi takie tematy, jak:

• Media w edukacji – teoria i praktyka;
  • Przykłady zastosowania mediów – gazetki szkolne, strony internetowe, portale społecznościowe, blogi/vlogi, platformy e-learningowe;
  • Media i bezpieczeństwo – jak uczyć dzieci i młodzież funkcjonowania w cyfrowym świecie?

Jesteśmy także otwarci na Państwa propozycje tematów – niezależne od powyższych propozycji. Gotowe artykuły można nadsyłać na podane poniżej redakcyjne adresy poczty elektronicznej do 15 maja 2021 roku. W razie chęci współpracy bardzo prosimy o wcześniejszy kontakt – pomoże to nam zaplanować zawartość numeru.

Zapraszamy do pisania tekstów do nadchodzącego, jubileuszowego numeru „Refleksji”!
Sławomir Iwasiów, redaktor prowadzący (siwasiow@zcdn.edu.pl)
Katarzyna Kryszczuk-Mańkowska, sekretarz redakcji (kmankowska@zcdn.edu.pl)