Konferencja: Jak rozmawiać z uczniami o śmierci?

Serdecznie zapraszamy na bezpłatną konferencję „Jak rozmawiać z uczniami o śmierci?”, która ma na celu kształtowanie kompetencji nauczycieli w zakresie udzielania wsparcia uczniom stykającym się z sytuacjami tanatologicznymi.

W konferencji weźmie udział dr Edyta Sielicka (Uniwersytet Szczeciński), Adam Runiewicz (Fundacja Hospicyjna Dajmy Nadzieję) oraz Anna Borkowska (Zachodniopomorski Instytut Psychoterapii).

Zaproszenie kierujemy do nauczycieli, wychowawców oraz pedagogów ze szkół i placówek oświatowych województwa zachodniopomorskiego.

Konferencja: Jak rozmawiać z uczniami o śmierci?
Program:
11.30–11.45 Otwarcie konferencji
11.45–13.15 Doświadczenia tanatologiczne uczniów, dr Edyta Sielicka (Uniwersytet Szczeciński)
13.15–13.30 Przerwa kawowa
13.30–15.00 Jak rozmawiać w szkole o stracie, Adam Runiewicz (Fundacja Hospicyjna Dajmy Nadzieję)
15.00–15.15 Przerwa kawowa
15.15–16.45 Żałoba u dzieci. Rola dorosłych we wsparciu dzieci w kryzysie okołożałobnym, Anna Borkowska (Zachodniopomorski Instytut Psychoterapii)

Termin:
23 października 2018 r., godz. 11.30–16.45
Miejsce:
Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli
ul. Gen. J. Sowińskiego 68, Szczecin
sala konferencyjna im. Anny Radziwiłł

Osoby zainteresowane udziałem w konferencji prosimy o zarejestrowanie się za pośrednictwem Internetowego Systemu Obsługi Szkoleń – numer formy doskonalenia: IV/14.